CANLI | Fenerbahçe Yüksek Divan Heyeti’nde başkanlık seçimi heyecanı

Anje

Global Mod
Global Mod
Fenerbahçe’nin Faruk Ilgaz Tesisleri’nde gerçekleştirilen olağanüstü seçimli genel konseye; lider Ali Koç, idare konseyi üyeleri, YDK lider adayları Vefa Küçük, Uğur Dündar, Sait Yılmaz, Nail Kır ve YDK üyeleri katıldı. 14 sandıkta 3 bin 76 üyenin oy kullanma hakkına sahip olduğu olağanüstü seçimli genel konseyde birinci vakit içinderda lider adayları açıklamalarda bulundu. daha sonrasında üyeler oy kullanma sürecine geçti. olağanüstü seçimli genel heyette oy kullanma süreci saat 15.00’te sona erecek.

Öte yandan pandemi sebebiyle geçen sene yapılması gereken fakat bu seneye ertelenen seçim niçiniyle vazifeye gelecek yüksek divan heyeti lideri 2 yıl başkanlık koltuğunda oturacak.

LİSTEYİ 4 ADAY SEÇTİ

Fenerbahçe Kulübü olağanüstü Seçimli Genel Heyeti’nde divan başkanlığı için 4 aday listeyi bir arada seçti. YDK üyelerine sunulan liste kararında divan başkanlığına Talat Yılmaz, oy birliği ile seçildi.

BİR ÜYE KÖTÜLÜK GEÇİRDİ

Dört aday konuşmalarını tamamladıktan daha sonra yüksek divan şurasının bir üyesi kötülük geçirdi. Salonda kısa vadeli oluşan panik havası daha sonrasında kötülük geçiren üye, yapılan birinci müdahalenin akabinde ambulansla hastaneye gdolayıldü.

UĞUR DÜNDAR: “ATATÜRK’ÜN ADAYIYIM”

Fenerbahçe Yüksek Divan Konseyi Lider Adayı Uğur Dündar, Vefa Küçük’ün büyük makamı sözcüklerle kirlettiğini ve soyadı üzere küçüldüğünü söylemiş oldu. Dündar, “Vefa Küçük, bana karşı olan telaffuzlarıyla bu makamı kirletiyor. Ne yazık ki, soyadı üzere küçüldüğünün farkına varmıyor. Ben Mustafa Kemal Atatürk’ün adayıyım. Ben tüm Fenerbahçelilerin adayıyım!” sözlerini kullandı.

Fenerbahçe Spor Kulübü Yüksek Divan Şurası seçimli olağanüstü genel şurası başladı. Faruk Ilgaz Tesisleri’nde gerçekleştirilen genel şurada Fenerbahçe Yüksek Divan Şurası Lider Adayı Uğur Dündar bir konuşma gerçekleştirdi. Fenerbahçeli olarak epey memnun olduğunu söyleyen Dündar, “Bu mutluluğumun, yarın akşam oynanacak derbi maçı sonunda da devam etmesini ve futbol kadromuzun Galatasaray karşısında başarılı olmasını diliyorum. Ayrıyeten Bayanlar Eurolig Final Four’da finale yükselerek bizleri gururlandıran Pota’nın Kraliçeleri’ne muvaffakiyetler diliyorum, bu sefer kupayı alacağımıza yürekten inanıyorum! İnşallah Fenerbahçe’ye uğurlu geleceğiz” dedi.

VEFA KÜÇÜK’ÜN AÇIKLAMALARI

Fenerbahçe Yüksek Divan Heyeti Lider Adayı Vefa Küçük, öbür lider adayı Uğur Dündar için, “Devamsızlıktan sınıfta kalmış, 20 yıldır burada gözükmemiş kişi beni suçluyor” dedi.

Fenerbahçe’de gerçekleştirilen olağanüstü seçimli Yüksek Divan Heyeti Toplantısı’nda mevcut Yüksek Divan Heyeti Lideri ve Lider Adayı Vefa Küçük, genel heyete seslendi. Ne yaptıklarını izah etmek için burada olduğunu belirten Küçük, “Bana ismen zikrederek sataşana onun düzeyine inerek değil, kendi düzeyim ve karakter yanıtı en son yanıt vereceğim. Ben sizlerin oyuyla 2014 yılından beri 8 sene mühlet zarfında 2 liderle çalıştım. Evvelki liderimizin listesinde yer alan Mithat Gün’e sevgi ve hürmetlerimi sunarak onun şahitliğine sığınıyorum. Aziz liderle fazlaca uyumlu, ona faydalı önünü açan faaliyetlerini destekledim. Vakit zaman fikir birliği, kimi vakit ayrılıklar oluştu. Fikir birliği ve ayrılığı Fenerbahçe’ye daha âlâ kıymet kazandırmak için olan bir mütalaadır. Ali Koç ile 4 seniçin bu yana çok uyumlu bir biçimde çalıştım. İnşallah 2 sene daha sonra da kendisiyle çalışmak nasip olur” dedi.

Fenerbahçe’ye 1990 yılında geldiğini ve 32 yıllık üye olduğunu söyleyen Küçük, “Yönetim şuralarında bulundum, Fenerbahçe’ye buradaki binayı yaptırdım ikram ettim, şuradaki havuzu yaptım kulübe armağan ettim. Sizler ne yaptınız ki bana hesap soruyorsunuz. Ben Fenerbahçe’ye bunları yaptım. Her şeyi inkar edebilirsiniz yapıtlarım ortada duruyor bunu kimse inkar edemez. Ben 2014 yılından beri yaptığım divan şurası başkanlığımın yanı sıra 6 sene Futbol A.Ş.’de bağımsız üye oldum. Kimsenin adamı olmadım, geçmişte de olmadım, gelecekte de olmuyorum. Fenerbahçe’ye 1 dakika dahi vakit ayırmamış, devamsızlıktan sınıfta kalmış 20 yıldır buralarda gözükmemiş, sorumluluğun altına elini uzatmamış kişi gelmiş beni suçluyor. Benim bir yanlışım var ise kabul ediyorum. 4 sene Aziz Yıldırım ile 4 sene Ali Koç ile çalışırken onlarla olan mesaimi kimselerle bölüşmedim. Bunları bu biçimde yapsaydım daha uygun miydi? Öbür kulüplerde örnekleri var. İkiye bölünmüşler. Ben bu ikiye bölünmüşlüğü önlemek için çaba ettim” sözlerini kullandı.

SAİT YILMAZ’IN AÇIKLAMALARI

Fenerbahçe Yüksek Divan Şurası Lider Adayı Sait Yılmaz, “Yüksek Divan Konseyi saygınlığını artırmalı. Fonksiyonu bir daha tesis edilmelidir. kuvvetli bir Fenerbahçe lobisi kurulmalıdır” diye konuştu.

Fenerbahçe’de gerçekleştirilen seçimli yüksek divan heyeti toplantısında Fenerbahçe Yüksek Divan Heyeti Lider Adayı Sait Yılmaz, Fenerbahçe sevdası için bir ortaya geldiklerini söyleyerek, “Biz değişime hazır olun derken Fenerbahçe’nin muhtaçlığı olan projeleri tespit ettik ve hazırladık. Birinci günden beri ortaya koyduğumuz, ayağı yere basan projelerimizin öbür adaylarca da dillendirildiğini görmekteyiz. Fenerbahçe bizden ne bekliyor bunu uygun anlamak lazım. Yüksek Divan Şurası saygınlığını artırmalı. Fonksiyonu bir daha tesis edilmelidir. kuvvetli bir Fenerbahçe lobisi kurulmalıdır. Yüksek Divan Heyeti daha faal hale gelmelidir. Yalnızca divan toplantı günleri değil, her gün ulaşılır divan konseyi olmalıdır. Bundan bu biçimde asla yalnız olmayacaksınız” dedi.

NAİL KIR’IN AÇIKLAMALARI

Fenerbahçe Yüksek Divan Konseyi Lider Adayı Nail Kır, seçim süreciyle ilgili, “Bizim değişim ve üretkenliğe dönük isteklerimiz kimilerini rahatsız etti. Ortam bir anda demokratik yapıdan uzaklaştı. Üye ayrıntıları rakiplerin ellerinde dolaşmaya başladı” diye konuştu.

Fenerbahçe’de gerçekleştirilen seçimli yüksek divan şurası toplantısında Fenerbahçe Yüksek Divan Heyeti Lider Adayı Nail Kır, genel konseyde bir konuşma yaptı. Tarafsız ve bağımsız bir Yüksek Divan Konseyi için lider adayı olduğunu söyleyen Kır, “Kimseden icazet almadım, kendim ortaya çıktım. 1 yıldır yapmayı düşündüğümüz projeleri grubumuzla belirledik. Kelam verilmesine karşın seçim ertelendi. Kulübümüz ziyan görmesin diye sustuk. Yaptığımız seçim protokolünde idarenin adaylara eşit uzaklıkta duracağına imza altına almıştık. 14 Mart günü FB TV’de konuşmamı yaptıktan daha sonra seçim çalışmalarının hali değişti. Bizim değişim ve üretkenliğe dönük isteklerimiz kimilerini rahatsız etti. Ortam bir anda demokratik yapıdan uzaklaştı. Üye ayrıntıları rakiplerin ellerinde dolaşmaya başladı” dedi.